Тема: "Без категорії"

Поділитись записом в соціальних мережах:

YMCA України, у партнерстві з молодіжними організаціями AWOSANO(Німеччина), IMPREUNA (Румунія) та YМСА Білорусі провела в Києві міжнародний cемінар у рамках проекту «Pictures at an Exhibition- Europe2017». Учасники семінару – 40 молодих людей з Білорусі, Румунії, Німеччини та різних регіонів України віком 18-30 років.

На семінарі розглядалися актуальні проблеми дітей та молоді в рамках теми “Біженці та переселенці у Європі”. Про актуальність для України теми внутрішніх переселенців свідчить ситуація в Україні. Станом на 23 січня 2017 року, за даними структурних підрозділів соціального захисту населення обласних та Київської міської державних адміністрацій, взято на облік 1 648 852 переселенці або 1 327 687 сімей з Донбасу і Криму.

За даними ЮНІСЕФ, приблизно 580 000 дітей постраждали в той чи інший спосіб від військових дій на Сході країни, з них приблизно 240 000 – внутрішньо переміщені діти. Для допомоги дітям необхідно, за даними ЮНІСЕФ, близько 55 млн дол. США, з яких отримано приблизно 26 млн..

В ході цього проекту, групи молодих людей з різних країн спільно розробляли, готували та втілювали в життя робочу програму проекту. Були проведені різні майстерні, дебати, рольові ігри, квести, інтерактивні аматорські вистави, знайомство з культурою різних країн під час культурних вечорів, були організовані екскурсії, спортивні заходи. Молоді люди отримували допомогу в підготовці та проведенні заходів за проектом з боку молодіжних працівників, тренерів, запрошених експертів. Такий формат проведення молодіжних обмінів дозволяє молодим людям підвищити рівень компетентності, дізнатися про соціальні проблеми, які існують на глобальному рівні та в різних країнах, отримати нові знання на навички з лідерства, пізнати культуру інших країн, долучитися до таких загально людських цінностей, як солідарність, демократія, толерантність та повага до думки інших тощо.

Erasmus+, програма Європейського Союзу, підтримує проекти в галузі            неформальної освіти, молоді, спорту. Молодіжні заходи в рамках Erasmus+ мають на меті поліпшити основні компетенції, навички та конкурентноздатність на ринку праці молодих людей, сприяти участі молоді в соціальному житті, їх громадянській активності, привертанню уваги в суспільстві до проблем молоді і пошуку шляхів їх вирішення спільно з молоддю, з врахуванням їх побажань та інтересів, вдосконаленню форм та методів молодіжної роботи та молодіжної політики на всіх рівнях: локальному, національному та міжнародному.

Завданнями конкретно цього проекту були:

·         отримання загальних знань про політику стосовно біженців/переселенців в різних країнах

·         розуміння між культурних проблем, що існують

·         освоєння методів між культурної освіти

·         поширення знань про програму Молодь в дії

·         освоєння методів ведення семінарів

·         ознайомлення з системою сертифікації Youthpass

·         обговорення ідей для майбутніх проектів

 

Серед компетенцій, які розвинули учасники семінару, зокрема такі:

·         комунікація рідною мовою

·         комунікація іноземною мовою

·         здатність до критичного мислення, та вміння знайти вирішення різних складних ситуацій

·         вміння користуватися комп’ютером, Інтернетом, прожектором, підготувати фінальну презентацію молодіжного обміну 

·         здатність до самоосвіти, тайм менеджменту на ефективної організації своєї праці

·         вміння спілкуватися з людьми різних національностей та культур, проявляти соціальну та громадянську позицію

·         здатність проявляти ініціативу, брати на себе відповідальність та втілювати у життя прийняті рішення

·         відкритість до культурних розбіжностей, здатність мислити творчо та інноваційно.  

- Знайти друзів серед 64 мільйонів молодих людей
- Стати лідером у наших програмах
- Вести здоровий спосіб життя
- Принести користь суспільству
- Вивчати мови та подорожувати по світу разом з нами