Тема: "Лідерство"

Поділитись записом в соціальних мережах:

Діма Тижук – волонтер YMCA Здолбунова – поділився своєю персональною історією, як він переживав початок повномасштабного вторгнення Росії в Україну та як зумів витягнути себе із важкої депресії. Звісно, не без допомоги YMCA.

24 лютого 2022 року о 5-й ранку я прокинувся від звуків вибухів. Спочатку я подумав, що це якийсь жарт. Здавалося, що хтось влаштував інтенсивне святкування з великою кількістю феєрверків. Але потім пролунав ще один вибух, і з цього моменту я був дуже збентежений, тому що було очевидно, що це були звуки війни. Після коротких роздумів ми з мамою вирішили їхати з нашого міста, яке розташоване недалеко від Києва, в західну частину України, у маленьке містечко під назвою Здолбунів. Там було безпечніше. Це була жахливо довга 24-годинна поїздка, яка зазвичай займала до 4 годин, з маминими друзями, під час якої ми бачили багато військової техніки, що прямувала на схід.

Перший день був сповнений розгубленості, мій мозок просто увімкнув режим захисту, я не міг зрозуміти та осягнути всю ситуацію. Вранці наступного дня я прокинувся у бабусі вдома. Чітко пам’ятаю, що мама сказала:  “росіяни бомблять Київ”, і тоді я потроху почав розуміти, що відбувається. На щастя, наступні місяці я провів у безпечному місці, далеко від зони бойових дій.

Перший рік війни був сповнений трагічними подіями, геноцид українського народу, про це все неможливо розповісти в цій короткій промові. Хоча фізично я був у безпеці, я перебував у глибокій депресії, оскільки більшість моїх друзів або залишилися в моєму рідному місті, або виїхали з України до Польщі чи Німеччини. Я був абсолютно самотній і не мав з ким поговорити.

Через кілька місяців такого способу життя до мене підійшла мама і порадила спробувати себе в молодіжному клубі у місцевій YMCA. Спочатку я був дуже скептично налаштований, оскільки більшість підлітків мого покоління дивляться на подібні заходи зверхньо, адже їхні дружні стосунки формуються в ранньому дитинстві або в школі, що робило мій випадок дуже відмінним від цього, тому я переборов свій страх і спробував. Вперше за довгий час мені було з ким поговорити, і там я зустрів багато друзів, з якими міг довго розважатися і спілкуватися до повернення в рідне місто.

Літо було чудовим; завдяки YMCA я нарешті зміг відійти від депресивних думок і жити майже нормальним життям, незважаючи на війну, що тривала. Восени того ж року я вже досить вільно орієнтувався в середовищі місцевої YMCA, і керівник запропонував створити англомовний клуб. Я ніколи не міг подумати про те, щоб навчати когось у такому віці, але мені це дуже подобалося, і, як додаткова вигода, я заробив свої перші гроші.

Коли моє життя, здавалося, знову налагодилося, росіяни почали бомбити електростанції, що незабаром призвело до перебоїв з електрикою. Оскільки мені нічого було робити в приміщенні без електрики, англомовний клуб став чудовою розвагою. З відкриттям освітнього хабу я розпочав нову місію, яка полягала в тому, щоб навчити дорослих, які втратили роботу через військові дії, користуватися сучасними технологіями, а також надати їм додаткові навички, які допомогли б їм легше знайти нову роботу.

У найтемніші часи YMCA стала моїм порятунком і повернула надію та щастя.

Читайте також про те, як YМСА допомогає молодим лідерам подолати депресію, викликану війною 

- Знайти друзів серед 64 мільйонів молодих людей
- Стати лідером у наших програмах
- Вести здоровий спосіб життя
- Принести користь суспільству
- Вивчати мови та подорожувати по світу разом з нами