Тема: "Інформаційний вістник"

Поділитись записом в соціальних мережах:

Інформаційний вісник YMCA України (листопад-грудень 2019 року)

Листопад    
Міжнародний обмін «Майбутнє Європи – це наше майбутнє – ким ми є і що можемо зробити».

Міжнародний обмін “Майбутнє Європи-це наше майбутнє.Ким ми є і що можемо зробити”

І знову молодь YMCA має змогу розвиватись та навчатись! У обміні в Обергофі взяло участь 10 людей із різних локальних організацій YMCA. Сьогодні уже «Екватор» нашого проекту і ми дуже багато встигли навчитись! До нас завітали представники із Європейського інформаційного центру в Тюрінгії, які розповіли нам багато цікавої інформації про Европейський Союз та можливості самореалізації для молоді. Кожного дня учасники у окремих групах готують воркшопи на теми: Європа загалом, зміна клімату, 5 сценаріїв розвитку Європи та дигіталізація. Після продуктивної роботи всі з нетерпінням чекають вечора! Кожен наш вечір присвячений окремій державі. Саме в цей час кожна нація має змогу познайомити молодь із своєю країною. Першими були білоруси, після них ми з гордістю представили Україну, а вчора представники Німеччини навчили нас як правильно їсти сосиски та дали змогу стати дизайнером власного костюму для традиційного карнавалу. Ще залишились Словаччина, Румунія та Росія

31.10-14.11 Оберхофф
Табір миру YMCA Києва

Близько 40 учасників взяли участь у молодіжному таборі в Карпатах. Як розв’язувати конфлікти та зберегати спокій обговорювали учасники табору. Вони також грали, будували команди та проводили різноманітні заходи на свіжому повітрі.

 

27.10-02.11 Закарпаття
Звітно-Виборча Генеральна Асамблея Національної Молодіжної Ради України

 

YMCA України активно долучилася до Генеральної асамблеї НМРУ (Національна Молодіжна Рада України), яка відбулася 2-3 листопада. Делегати Мирослава Романовська , Юрій Білий, Руслан Бойчук та Tая Жерносєкова брали участь у дискусіях та робочих груп з соціальних гарантій, молоді та культури, екології, гендерної рівності та інші важливі для молоді теми! Крім того, за допомогою демократичних виборів YMCA мало свій голос у виборі нового керівництва НМРУ.
Такі зустрічі надихають молодими людьми, для яких щастя бути активними та творити зміни

02-03.11 Київ
Під час YMCA Kyiv Day волонтери обговорили плани організації; усвідомили, що зміна клімату — в певній мірі незворотній процес, але в наших силах його зупинити:
– осягнути цінність води як ресурсу;
– задуматись про неприйнятність тестування косметики на тваринах;
– навчитись сортувати вторинні ресурси (і не називати їх сміттям);
– обговорити, чим аніматор відрізняється від ігромайстра;
– розібрати на практиці особливості проведення ігор для дітей;
– дізнатись, що таке VUCA світ, і як в таких умовах робити проекти.
 
03.11 Київ
Робоча зустріч керівників спільного проекту Білорусь / Швеція / Україна.

 

У рамках спільного проекту, що фінансується Sida (Шведське агентство міжнародного розвитку), у Білорусі відбулася зустріч керівників проектів Білорусі та України, на якій обговорювались заходи, виконані у 2019 році та плани на 2020 рік. Досягнення та виклики поточного проекту були на порядку денному, а також ідеї нової заявки на проект до Sida.

02-05.11 Брест
6 грудня відбулись два круглих стола з представниками молодіжних організацій України. Під час першого працівники Міністерства молоді і спорту знайомили учасників Стратегією  розвитку молодіжної політики до 2030 року. Учасники висловлювали свої пропозиції та побажання, обговорювали концепцію стратегії та її складові. На другій зустрічі учасники

ознайомилися з проектом мобільності молоді, який реалізовуватиметься в 2020 році Міністерством культури, молоді та спорту спільно з партнерами у форматі обмінів молоддю між різними регіонами України. В цілому проект спрямований на залучення молодих людей до активної участі у суспільному житті, формування громадянської й культурної ідентичності та розвиток громадянського суспільства в Україні. У локальних організацій та волонтерів буде можливість приєднатися до нього.

Від YMCA України у зустрічі взяв участь координатор ресурсного центру О. Баханов

06.12 Київ
Виставка “¿сАЛОН?” проекту Протяг

У листопаді 2019 р. проект “Протяг” YMCA Львову провів виставку “¿сАЛОН?”, яка покликана популяризувати молодих художників, які не подаються, на офіційний Осінній салон “Високий Замок”, що проводиться старшим поколінням Спілки Художників.

“¿сАЛОН?” презентував роботи дев’яти художників: Артур Солецький, Богдана Пацюк, Вероніка Чередниченко, Зірка Савка, Катерина Шадріна, Мар’яна Косика,

Олександр Максимов, Роман Хрущ, Тарас Кеб.

Молоді митці працюють у різних жанрах контемпорарі арт — колажі, інсталяції, а також у живописі та графіці.

На відкритті виставки виступав гурт «Rockoko». Тут же було презентовано журнал ArTKosS, (кураторка – Мар’яна Косика), присвячений явищу «Осіннього салону», його проблемам та можливості активізувати мистецьке життя Львова. Біля кожного твору було розміщено QR-коди із переходами на сторінки з концепціями та довідками про художників.

Експозиція выдбувалась у просторі Futura HUB у Львові.

08-24.11 Львів
YMCA Здолбунова спільно з партнерами розпочинають реалізацію проекту «Лідерство молоді через волонтерство» у рамках Всеукраїнського проекту «Молодь в дії» з метою активізації громадської позиції, розвитку лідерських якостей та волонтерства молоді.

В період з листопада 2019 року по січень 2020 року буде проведено ряд заходів для лідерів з числа учнівської молоді – засідання круглого столу, дискусійного клубу, тренінгові заняття, зустрічі, навчальні настільні ігри, волонтерські акції.

Молодь розвиватиме свої лідерські якості, покращить свою обізнаність з Цілями Сталого Розвитку, визначить актуальні для себе цілі та теми, спланує, які кроки вона може зробити особисто та у своїй громаді для досягнення таких цілей, проявить своє лідерство у волонтерських акціях.

13 листопада на території відкритого простору «Зелений газон» районної бібліотеки для дітей та юнацтва відбулася перша зустріч з молоддю – представниками учнівського самоврядування шкіл міста, де присутні ознайомилися із завданнями та програмою проекту, обговорили питання участі молоді у громадському житті громади, як кожен може бути волонтером та змінювати світ навколо себе на краще.

 

13.11 Здолбунів
Локальні обміни

Проведено візит членів YMCA Київ та Луцьк у YMCA Львів! Це означає не просто 30 учасників на 30 м², а можливість навчитися волонтерствувати в YMCA Канади, Данії, Швеції чи США.

Учасники навчалися не лише лідерству, але й вмінню дати собі чесну відповідь про те, що найбільше має значення у вашому житті та як часто ви жертвуєте цим?

15.11 Львів
Рівно через 100 днів після # YMCA175, Керівний комітет збирається в Клузі, щоб оцінити та проаналізувати вплив унікальної молодіжної глобальної події. Результати цієї оцінки будуть додані до відгуків, які ми продовжуємо отримувати від програмних груп, національних рухів та робочих платформ в Європі та в усьому світі 16.11 Клуж, Румунія
Відбувся третій візит в рамках проекту “Поговоримо про ЦЕнтри. Серія зустрічей активістів/-ок та держслужбовців/ець, чиновників/ць та депутатів/ок задля розбудови молодіжних центрів в Україні”. Цього активисти  з Кременчука приймали гостей з різних міст.
Відвідували різні молодіжні простори, говорили про те, як краще будувати співпрацю, ділилися власними напрацюваннями та досвідом, відвідували виконавчий кабінет. А ще долучалися до тих подій, які відбувалися в місті (відкривали Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA в Кременчуці
й відвідували виставку “Обличчя депортації”).
16-18.11 Кременчук
Форум ГС YMCA Європи

Форум Національних Генеральних секретарів YMCA Європи завершилася в Румунії. На фото – Генсеки YMCA: Англії та Уельсу, Білорусі, Угорської YMCA в Румунії, Німеччини, Ірландії, Ісландії, Іспанії, Нідерландів, Португалії, Росії, Румунії, України, Фінляндії, Франції, Швеції, Шотландії, а також Генеральний Секретар Європейського Альянсу YMCA

 

18-20.11 Бая Маре, Румунія
Національний тренінг з орг. розвитку для президентів та ключових лідерів по проекту “Youth Embrace”. Учасникам вдалося:
– якісно проаналізувати діяльність локальних організацій;
– виявити наші досягнення та фактори, які сприятимуть розвитку на місцевому рівні;
– розглянути нові ідеї щодо розробки стратегічного плану на наступний термін та аналізу минулого стратегічного плану;
– взяти участь в розробці нової гри YMCA;
– дізнатися тонкощі написання річних звітів.
Учасники дізналися про успішні практики у 2019 році, а саме: професійний розвиток молоді (
YMCA Boyarka ), створення молодіжного центру з “0” (YMCA Zhytomyr Християнська спілка молоді ІМКА), інклюзія у програмах (YMCA Кропивницький) та нові освітні програми у школах (YMCA Ternopil).
23-24.11 Київ
Засідання Правління

Нове Правління обговорило  виконання стратегічного плану, сферу діяльності Спілки, де вони зможуть застосувати свої знання та досвід. Обговорено

пріоритети діяльності Спілки у 2020 році.

Обговорювали питання визначення пріоритетів діяльності Спілки у 2020 році, такі як:

– Оптимізація позиціонування YMCA України у медіа та інтернет просторі. Розробка Комунікаційної стратегії / Промо-стратегії YMCA України.

Затронули питання брендингу, айдентики YMCA  в Україні, комунікації, які є привабливими та позиціонують цінності, філософію та ідентичність YMCA.

– Доопрацювання та затвердження критеріїв роботи локальних осередків ymca.

– Обговорення підходу до розробки та оцінки ефективності програм та проектів національного рівня.

– Створення нової концепції фандрайзингу.

Обговорили створення спортивного комітету та відкриту вакансію у члени Правління YMCA Europe.

Вирішено продовжити відвідувати ЛО членами Правління.

Обговорювали необхідність розширення національного офісу, розвантаження працівників, пошуку ресурсів для стійкого розвитку Спілки, а також локальних

організацій. Вирішено внести пропозиції щодо створення нового стратегічного плану до 23-24 березня 2020.

24.11 Київ
Глобальна конференція DFC

 

27-30.11 Рим, Італія
Вебінар для членів Правління провела Ольга Лукіна з YMCA Європи. Вона розповіла про функції та координацію діяльності членів Правління.

 

28.11
Грудень    
Партнерська зустріч LEB

У Дудерштадті, Німеччина, пройшла партнерська зустріч з розширення співпраці між німецькою організацією LEB Südniedersachsen , YMCA Білорусь, YMCA України і Румунським профтехучилищем “Impreuna”.
Учасники натхнено обговорили нові проекти.

04-09.12 Німеччина
Робочий партнерський візит здійснили Вікторія Трофімова та Яна Бакаленко 05-10.12 Данія
Учасники ЖК Жасмин (Кропивницький) поговорити на тему щастя. Наш психолог Крістина Жабковська провела корекційно-розвиваюче заняття “Дозволь собі бути щасливою”. 04.12 Кропивницький
Міські акції до міжнародного дня волонтера та локальні акції в рамках заходів «16 днів проти насильства». У Тернополі проведено Молодіжну конференцію «Молодь проти насильства» (4-6.12). Волонтери Здолбунова, Запоріжжя та Житомира отримали від районної адміністрації подяки до дня волонтера.

Тренінг з ненасильницької комунікації Михайла Городка та авторська гра “Мова близьких стосунків” відбулась у Житомирі. Учасники змогли відчути смак ненасильницької комунікації і спробували програти декілька життєвих сценаріїв-кейсів.

05.12 Локальні YMCA:

Здолбунів, Тернопіль, Житомир, Запоріжжя

YMCA Boyarka 7-8 грудня зустрічала представників YMCA Kremenchuk.
Кожен волонтер-початківець повинен бути максимально швидко й змістовно поінформованим про цінності, діяльність та основні напрямки роботи YMCA на місцевому, національному та міжнародному рівнях.
Волонтери YMCA Боярки та YMCA Кременчука пройшли перший етап лідерського курсу “Джордж”, присвячений темі «YMCA» та волонтерства. Учасники  не лише дізнавались більше про роботу YMCA, її цінності та переваги. Проведена цікава гра “Подорож на повітряній кулі” від Анни (президент YMCA Кременчука).
Курс YMCA “Джордж” має на меті занурити новоприбулих волонтерів YMCA у шалений світ добрих справ та історичних зрушень зі 175-річною історією!
Ми надзвичайно натхненні, адже волонтерський рух YMCA розвивається, а в Україні стає все більше небайдужої молоді. Дякуємо YMCA Кременчука за теплий візит і до зустрічі у майбутніх проектах! 
07-08.12 Боярка
Зустріч учасників проекту «Корені примирення»

Учасники відвідали Європарламент, зустрічалися з депутатом від Європейської Народної Партії – найбільшої фракції в Європарламенті, з представниками Європейського Молодіжного Форуму. Лобіювали інтереси YMCA.

08-12.12 Брюссель
YMCA Zaporizhja region за підтримки Національного офісу YMCA України запустила гру «Tenager start» для дітей та підлітків з оцінки та формування навиків для розвитку успішної кар’єри. Так, розвиток навиків (soft skills) з комунікації, командної роботи, креативного мислення, фінансової грамотності та емоційного інтелекту є критично важливими для успіху в кар’єрі та житті.

 

11.12 Запоріжжя
Іграшки, ялинки та новорічні віночки на дверях – саме це вирішили створити волонтери YMCA Полтави своїми руками готуючись до Новорічних свят.

 

 

17.12 Полтава
Проект «Різдво в коробці» в м. Житомир.

Волонтери YMCA Києва подарували подарунки дітям з соціального гуртожитку УТОС м. Житомир та підліткового центру «Пролісок».  В акції по збору подарунків участь приймали: студенти, викладачі, волонтери YMCA Kyiv. Подарунки отримали 54 дитини.

21.12. Київ-Житомир
Благодійна акція до дня Святого Миколая

Акція “Добрий Миколай” – це проект по збору подарунків для однієї із дитячих спеціалізованих шкіл та дітей у складних життєвих обставинах.

Волонтери YMCA Здолбунова зібрали подарункові коробки, і завезли їх у школу і влаштували свято для діток. “Добрий Миколай” завершився поїздкою до діток і врученням подарунків. Подарунків справді було багато, тому команда волонтерів хоче щиро подякувати всім небайдужим, хто долучився.

22.12 Здолбунів, Тернопіль
День Святого Миколая Чудотворця.

Одним з найулюбленіших свят дітей є День Святого Миколая. Діти усього світу загадують бажання і з нетерпінням чекають на їх здійснення.
День Святого Миколая – це чудова нагода відповісти добром на добро. Вже стало гарною традицією у районі проводити святкові заходи для дітей, які потребують особливої уваги від нас дорослих – це діти учасників бойових дій в зоні АТО/ООС
Дуже приємно, що в такий складний час, є люди, яким небайдужа доля дітей, саме тому центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центром допомоги учасникам АТО, спільно з обласною громадською організацією «Християнська асоціація молоді та сім`ї» YMCA – Карпати 28.12.2019року у селі Верхній Ясенів, урочище Запіток в Маєтку Святого Миколая проведено святковий захід для дітей.


Зустрічав дітлахів помічник Святого Миколая Ангел який провів чудову розважальну програму, а також спілкування з Святим Миколаєм та солодкий стіл.
З нагоди свята 50 дітей отримали солодкі подарунки. Дуже приємно, що спільними зусиллями ми змогли принести малечі радість.
Щиро дякуємо за чудові подарунки депутату Івано-Франківської обласної ради Сергію Басарабу, голові РДА Василю Бровчуку та усім хто приєднався до привітання дітей. Немає нічого більш приємного, ніж посмішки на дитячих обличчях. Цього року діти ще раз переконались, що дива трапляються.

28.12 Верховина
Молодіжний обмін з YMCA Гонконгу (Chinese YMCA of Hong Kong)

Учасників чекало багато подій: знайомство молоді, презентація країн, благодійні майстер-класи для дітей, солодкі подарунки та цікаві ігри, що допомогли дізнатися більше одне про одного, про культурні особливості наших країн та навіть спробувати національну їжу.

 

27.12-03.01 Київ та обл.,

Боярка, Житомир

Молодіжний табір під час зимових шкільних канікул провели волонтери YMCA Здолбунова

 

02-10.01 Здолбунів

 

- Знайти друзів серед 64 мільйонів молодих людей
- Стати лідером у наших програмах
- Вести здоровий спосіб життя
- Принести користь суспільству
- Вивчати мови та подорожувати по світу разом з нами