Тема: "Лідерство"

Поділитись записом в соціальних мережах:

Павло Панчук – член правління YMCA Здолбунів, лідер та волонтер, національний тренер на заходах YMCA України. Його подорож із YMCA почалася у 2018 році, коли він прийшов на захід, організований YMCA та Корпусом Миру, де волонтерка викладала англійську мову.

А потім все дуже круто закрутилося, мене запросили на табір, потім на національний захід, після цього було багато поїздок, заходів та різноманітних тренінгів. – згадує з усмішкою Павло. – Я весь час думав, як це круто, що люди можуть розвиватися і рости в YMCA! Особливо приємно було спостерігати за тим, як рух росте і змінюється.

Завдяки навичкам і якостям, які Павло отримав в YMCA, він зміг взяти участь у програмі FLEX. Це чудова можливість прожити рік в Америці, побачити американську школу та здобути нові корисні навички.

Я був у Штатах, коли почалося повномасштабне вторгнення. Коли нам дозволили повернутися додому, я, не вагаючись ні хвилини, полетів назад в Україну. Мені було страшно, тому що того року мені мало виповнитися 18 років, я не закінчив українську школу, а вступ до університету був моїм єдиним шляхом, тож це був досить стресовий період. Однак я постійно долучався до заходів місцевої YMCA, для мене це був безпечний простір. Коли мій психоемоційний стан налагодився, я зміг надавати допомогу, долучався до різних таборів, проводив ініціативи, які привіз із США. Саме тоді я став членом правління на місцевому рівні.

Після повернення в Україну Павло був таборовим лідером у дитячому таборі YMCA Волині, де половина дітей мали складні життєві ситуації, спричинені війною. Само тоді він усвідомив важливу істину:

Десь у середині табору одна з дівчат у моїй групі пережила сімейну трагедію, пов’язану з війною. Її життя повністю перевернулося з ніг на голову. Саме тоді я зрозумів, що бути лідером в Україні вимагає більше зусиль, ніж бути лідером у країні без війни; іноді потрібно бути дуже емпатичним, потрібно бути суперлідером.

Робота з переселенцями, постійні сирени, оцінка ризиків стали для нас звичним явищем, і я дуже вдячний YMCA за те, що за цей час ми змогли зробити величезні зміни і реалізувати успішні проекти. У Здолбунові, завдяки нашим партнерам, ми змогли відкрити офіс, надати оплачувані посади та якісні знання мешканцям міста.

Коли я говорю і думаю про те, як змінилася YMCA за час війни, то не можу сказати нічого, крім добрих і теплих слів. Від маленьких офісів до величезних просторів, від повністю волонтерської організації до якісних і професійних послуг оплачуваних фахівців. Особисто мені дуже приємно, що тепер, з моїм професійним зростанням, я маю можливість надавати якісну неформальну освіту, писати великі проекти і вести їх. Я дуже вдячний YMCA за всі можливості і впевнений, що їх буде ще більше.

Читайте також про виготовлення окопних свічок в YMСA Боярці

- Знайти друзів серед 64 мільйонів молодих людей
- Стати лідером у наших програмах
- Вести здоровий спосіб життя
- Принести користь суспільству
- Вивчати мови та подорожувати по світу разом з нами